Strefa czasowa: UTC
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
  Drukuj

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin forum
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 mar 2011, o 22:30 
Offline
Administrator

Dołączył(a): 1 mar 2011, o 22:30
Posty: 1
Przed rozpoczęciem dyskusji na forum należy zapoznać się z regulaminem.

1. Każda osoba może brać udział w dyskusjach.
2. W prowadzonych dyskusjach należy zachowywać się kulturalnie.
3. Każdy ma prawo zadawać pytania, udzielać odpowiedzi, wyrażać własny pogląd, polemizować, nie zgadzać się oraz stosować inne techniki konwersacji pod warunkiem zachowania kultury języka.
4. Zanim zostanie zadane na forum pytanie należy dokładnie sprawdzić czy nikt nie zadał podobnego pytania wcześniej.
5. Nie używamy capslocka ponieważ w netykiecie jest to postrzegane jako krzyk.
6. Każde zadane pytanie należy traktować równorzędnie. Nie ma pytań mniej bądź bardziej ważnych.
7. Nie ma obowiązku odpowiadania na wszystkie posty.
8. Zakładając nowy wątek z pytaniem należy czekać na odpowiedź. Powielanie tego samego pytania w osobnych wątkach przez tą samą osobę jest zabronione. W innym przypadku wątki mogą zostać usunięte. Punkt ten nie dotyczy powielania pytania o udzielenie odpowiedzi w obrębie istniejącego wątku.
9. Jeśli chcesz zadać pytanie a na podobne pytanie już toczy się dyskusja, pytanie należy zadać w obrębie już istniejącego wątku.
10. Każdy ma prawo wyrazić własne zdanie w obrębie danego tematu pod warunkiem, że wypowiedź będzie napisana w sposób kulturalny i zgodny z tematem.
11. Krytykowanie poglądów innych osób w sposób wulgarny lub obraźliwy jest zabronione.
12. Krytykowanie "braku wiedzy" w odniesieniu do osób pytających bądź odpowiadających w sposób wulgarny lub obraźliwy jest zabronione.
13. krytykowanie treści pytania bądź odpowiedzi ,w przypadku odmiennego zdania, w sposób wulgarny lub obraźliwy jest zabronione.
14. Ubliżanie, obrażanie lub wyśmiewanie w sposób obraźliwy zadanych pytań lub osoby zadającej pytania jest zabronione pod groźbą ostrzeżenia do zablokowania włącznie.
15. Posty, które będą miały charakter obraźliwy, niezgodny z prawem, będą natychmiast usuwane.
16. Posty w których pojawią się wulgaryzmy będą usuwane bądź właściciel postu otrzyma ostrzeżenie. Dotyczy to również wykropkowanych wulgaryzmów. Jeśli dana osoba ponownie dopuści się łamania tego punktu, dostęp tej osobie do forum zostanie zablokowany. To samo dotyczy postów nie związanych z tematyką grupy.
17. Pod pojęciem wulgaryzm należy rozumieć wulgaryzmy mające charakter nieprzyzwoitych, brzydkich, obraźliwych i łamiących normy społeczne zwrotów i słów.

18. Administratorzy forum działają w sposób niezawisły i nie przestrzeganie ich próśb oraz poleceń może doprowadzić do ukarania danej osoby z zablokowaniem włącznie.
19. Decyzje podejmowanie przez administratorów nie podlegają ocenie.
20. Administratorzy uprawnieni są do wszelkiej kontroli prowadzonej dyskusji
21. Podważanie oraz dyskusja z decyzjami administratorów forum w postach jest zabroniona.
22. Wszelkie uwagi i prośby do administratorów forum należy kierować w odpowiednim wątku. Po zgłoszeniu problemu należy cierpliwie czekać na odpowiedź bez zakładania na forum dodatkowych wątków w palącym temacie.
23. Nie będzie ingerencji administratorów w toczącą się dyskusję dopóty, dopóki ta toczyć się będzie z uwzględnieniem norm etycznych i kultury języka.
24. Administratorzy forum mają prawo zamknąć post lub cały wątek bez ostrzeżenia jeśli zostanie stwierdzone łamanie w/w zasad. Maja równiez prawo do usuwania wypowiedzi w komentarzach jeśli te naruszają zasady regulaminu.
25. Moderatorzy opiekuja się forum. Na forum mają prawo, edytować, usuwać i przenosić posty jak również w uzasadnionych przypadkach łamania lub naruszania regulaminu forum dawać ostrzeżenia. Ich decyzje sa równoznaczne z decyzjami administratorów.
26. Użytkownicy proszeni są o zgłaszanie moderatorom/administratorom ewidentnych naruszeń regulaminu przez inne osoby tj. wulgarne zachowanie, obrażanie innych, łamanie prawa.
27. Administratorzy, moderatorzy, właściciele i twórcy serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczane w postach bądź komentarzach.
28. Treści zamieszczane w postach i komentarzach stanowią własne zdanie osób je wypowiadające.
29. Naruszenie powyższych zasad może zostać ukarane ostrzeżeniem. W przypadku notorycznego łamania zasad forum osobie takiej może zostać zablokowany dostęp do forum
30. Serwis nie ponosi żadnych konsekwencji prawnych z tytułu pojawiających się treści na forum.
31. Wszelkie prawa zastrzeżone. Publikowanie materiałów serwisu w całości bądź we fragmentach bez
wcześniejszej zgody surowo zabronione. Teksty, grafika oraz wszelkie materiały znajdujące się w serwisie stanowią własność serwisu z uwzględnieniem praw własności serwisów współpracujących. Wykorzystywanie, publikowanie, kopiowanie w całości bądź fragmentach materiałów serwisu oraz materiałów należących do serwisów współpracujących bez zgody surowo zabronione.
32. Nieznajomość powyższego regulaminu nie zwalnia osoby biorącej udział w dyskusji od jego stosowania.
33. Właściciele serwisu zastrzegają sobie prawo zmian w niniejszym regulaminie oraz zobowiązują się do poinformowania użytkowników o wprowadzonych zmianach.
Regulamin, 06.03.2011.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron