Forum serwisu Twój Ślub
http://forum.twoj-slub.com.pl/

konkordatowy najlepszy
http://forum.twoj-slub.com.pl/viewtopic.php?f=4&t=17502
Strona 1 z 1

Autor:  świadek [ 1 lip 2015, o 12:24 ]
Tytuł:  konkordatowy najlepszy

Ślub konkordatowy to najczęstsze rozwiązanie. Od 1998 roku narzeczeni nie muszą już zawierać osobno ślubu cywilnego i kościelnego. Od tego momentu ślub konkordatowy jest jednocześnie aktem prawnym i ceremonią kościelną. Wszystkie osoby wyznania rzymsko-katolickiego mogą wziąć ślub konkordatowy i uniknąć zbędnych formalności związanych ze ślubem cywilnym. Dzięki temu zmniejszamy liczbę wizyt w Urzędzie Stanu Cywilnego (USC) do minimum. Oczywiście nadal istnieje możliwość zawarcia osobno ślubu cywilnego i kościelnego, ale takie przypadki należą do rzadkości.

Ślub konkordatowy, podobnie jak ślub kościelny zawierany jest zazwyczaj w parafii panny młodej lub jej wybranka. W przypadku wybrania innej parafii będziecie potrzebowali zgody od proboszczów ze swoich parafii. Taki dokument nazywany jest "licencją".
Ślub konkordatowy - wizyta w kancelarii parafialnej - Etap 1

Pierwszy krok to wizyta w kancelarii parafialnej, w której odbędzie się ślub. Wybierzcie się tam w okresie od 6 do 3 miesięcy przed ślubem. Weźcie ze sobą:

świadectwa bierzmowania narzeczonych (otrzymacie je w swoich kancelariach parafialnych; dokumenty ważne są przez 3 miesiące)
świadectwa chrztu narzeczonych (otrzymacie je w swoich kancelariach parafialnych; dokumenty ważne są przez 3 miesiące)
zaświadczenie o uczestnictwie i ukończeniu kursu przedmałżeńskiego i spotkań w poradni rodzinnej (można donieść w późniejszym terminie)
dowody osobiste
Urzędnik kościelny na podstawie zgromadzonych kompletów dokumentów sporządzi protokół przedślubny oraz rozpisze zapowiedzi przedślubne. Zapowiedzi są wygłaszane przez 2 tygodnie w parafii panny młodej oraz pana młodego. Niestety, to do Was należy obowiązek poinformowania swojej parafii o planowanym ślubie i prośba o wygłoszenie zapowiedzi (nie uczyni tego za Was parafia, w której bierzecie ślub). Mi w tym wszystkim pomogli ludzie z sali weselnej w Hotelu Parasol, nic nie wiedziałem ale krok po kroku wszystko mi wytłumaczyli. Możecie do nich zadzwonić albo wysłać maila są bardzo mili i chętnie pomagają wszystko załatwić tel.606-999642

Autor:  świadek [ 1 lip 2015, o 12:26 ]
Tytuł:  konkordatowy najlepszy

jak nie odbierają to piszcie bo dużo osób korzysta z ich pomocy info@restauracjaparasol.pl

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/